FUTBOLICA NA GWIAZDKĘ

Za nami świetny turniej, a przede wszystkim wspaniała zabawa. W minioną sobotę i niedzielę odbyła się I edycja Turnieju Gwiazdkowego zorganizowanego przez naszą Akademię dla Żaków, czyli siedmio- i ośmiolatków, którzy uwielbiają biegać za piłką i wkładają w to całe serce. Na samym wstępie trzeba zaznaczyć, że turniej nie doszedłby do skutku, gdyby nie finansowa pomoc Fundacji PZU, dzięki której mogliśmy wspólnie dać szansę naszym młodym piłkarzom na prawdziwie sportową rywalizację w rodzinnej i świątecznej atmosferze.

Do hali sportowej na Os. Handlowym 4 w Krakowie przyjechały drużyny:

Szkoła Futbolu Staniątki, Gwarek Śledziejowice, Milenium Skawina, AP Wieliczka, Złomex Branice, Prądniczanka, Bieżanowianka, Nadwiślan i trzy oddziały naszej Akademii z Grabia, Kokotowa i Mydlnik.

W gwiazdkowej zabawie brało udział prawie 200 Żaków, którzy przybyli razem ze swoimi rodzicami i opiekunami. W sumie do hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przybyło w ciągu dwóch dni ponad 500 osób. Ten turniej był również wyjątkowy z innych względów. Organizatorzy zadbali o to, aby nikt w tym dniu nie zajmował się wynikami meczów i prowadzeniem klasyfikacji drużyn. Dzięki temu każdy, kto brał udział w turnieju mógł poczuć się jak zwycięzca i cieszyć się grą w piłkę bez najmniejszej presji ze strony rodziców, trenerów i sędziów. Bo nie wynik w tym turnieju był najważniejszy, a radość z gry i możliwości wspólnego spędzania czasu w wyjątkowej atmosferze! Z racji tego, że turniej był gwiazdkowy, nie mogło zabraknąć również prezentów. Każdy z uczestników otrzymał dyplom, kalendarz, naklejki z najlepszymi zawodnikami oraz długopis! Oprócz tego dla naszych młodych piłkarzy przygotowaliśmy gorący posiłek i deser od piekarni Pana Tomasza Noska z Grabia. Jeszcze raz chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom za przybycie, a młodym piłkarzom gratulujemy pasji oraz życzymy wielu sukcesów w Nowym Roku! Raz jeszcze dziękujemy Fundacji PZU, dzięki której otrzymaliśmy jako Fundacja Futbolica najlepszy gwiazdkowy prezent – uśmiechy na twarzach młodych zawodników, ich rodziców i trenerów!